Eilonwy - postava (staré)

8. prosince 2006 v 16:39 | Eilonwy |  Dračí Doupě
Moje postava z DrD:

Jméno: Eilonwy Llyr
Rasa: Elfka
Věk: 16 let
Povolání: čarodějka

Popis:
166 coulů vysoká, štíhlá elfka s dlouhými nádhernými plavými vlasy, které jí spadjí do podlouhlého obličeje. Mezi kudrnatými vlasy jí vyčnívají dvě špičaté uši s 5 coulů dlouhými stříbrnými náušnicemi. Má krásné plné do červena zbarvené rty a malý nosík. Má smaragdově zelené oči s dlouhými řasami. Oči jí ztmavnou do černa, když se sozhněvá.
Nosí dlouhé bílo-šedé šaty s rozevlátými rukávy, zvednutým límcem ke krku a připínací vlečkou. V zimě ještě hnědo-černý kabátec z ovčí vlny. Má jezdecké ke kolenům vysoké kožené černé boty a skoro na všech prstech prsteny různě velké, stříbrné. Eilonwy nosí v rozpuštěných vlasech jednu zlatou sponu, kterou má po své babičce, šlechtičně Regatě. Na krku má povešený krásný střibřitý přívěšek, ve tvaru Měsíce a Slunce, které spojuje dohromady jeden modrý drahokam. To je znamení jejího rodu - Llyr. Okolo zápěstí má Eilonwy omotané kůže. Většinou hnědé, černé nebo zrzavé. V každé z bot má jednu dýku, s vyřezávanou rukojetí, omotanou kůží z jednorožce. V ruce drží okovanou hůl, se kterou ji naučil bojovat její mistr Rhan.

Vybavení:
Eilonwy má s sebou dvě dýky, okovanou hůl a nějaké bylinky na čaj z lesa. V torně ještě oříšky a šidítko. Má krásnou černou klisnu Melingar. Melingar má černou hřívu a ocas. Je vlastně kompletně celá černá. Sedlo je také černé se znakem rodu Llyr. Dečku má samozřejmě černou s třásněmi. Nemá uzdičku, ale uzdu, protože je to divoký kůň. Neposlouchá nikoho jiného než Eilonwy. Obě se mají navzájem moc rády. Melingar je Eilonwynina jediná rodina. Je to Fríský kůň.
Nedávno se zabydlela v jednom z pokojů v Krčmě u Viděděnce. Vybrala si ten pokoj, co je nebllíže špajzu. No jo, oříšky.
Peníze. Těch má dost. Samozřejmě nezapomněla vzít Allaně peníze, než od ní utekla. Ale nemluví o nich. Možná to i vypadá, že žádné nemá.

Rodina:
Svého otce Eilonwy nikdy nepoznala. Prý to byl udatný bojovník, který hrdě bojoval za jejich zemi. Matka jí umřela, když jí byly čtyři. Vyrůstala na hradě se svou tetou, která ji naučila všemu, co bude do života potřebovat. Eilonwy ale svou tetu nenáviděla, protože Allan byla zlá a zákeřná. Ve čtrnácti utekla z domu a přespávala v lesích. Eilonwy je po své matce Anghardě čarodějka. Umí poměrně dost kouzel, protože Allan, její teta byla také čarodějka.


Psychické vlastnosti:
Eilonwy je hodně dobrosrdečná. Chová se k lidem kolem sebe pěkně, pokud se oni chovají pěkně k ní. Je opatrná. Dává si na lidi kolem sebe dobrý pozor, ale zato když jim důvěřuje, vykecá klidně všechno.
Hodně se bojí špatností a špatných kouzel. Naopak velice ráda má klid, pohodu, dobrou náladu a zvířata. Ze všeho nejradši má ráda svého koně. Klisnu jménem Melingar.

Zlozvyky:
Těm, kterým věří, vyzradí skoro cokoliv. Tohle je pro ni nebezpečné, ale naštěstí jen tak někomu nevěří.
Dále pak pořád musí jíst oříšky. Nosí je u sebe v kožené torně a má jich velkou zásobu. Nedoporučuje nikomu, aby se opovážil vzít jí je.

Vztah k ostatním rasám:
Je jí celkem jedno, jestli se baví s člověkem nebo elfem... Samozřejmě je jí příjemnější když je to elf. Rasa člověka jí moc nevadí, ale krollové ano. Proti krollům je vysazená, protože jí přijdou strašně barbarští. Takoví velcí obři, uslintaní, špinaví, strašně smrdí... Jinak trpajzlíci. S těma se klidně může bavit, ale... Nejsou jí moc simpatičtí.Hobiti jí přijdou jako celkem fajn rasa... Takoví srandovní mužíci. Barbaři; moc jí nevadí, ale nemusí se s nima bavit. Kudůci jsou pro ni to samé co trpaslíci.

Pije tvá postava?:
Eionwy ráda popíjí s dobrými lidmi dobré pití. V některých případech to dotáhne až do hooodně dobré nálady:-) Nejradši má suché červené víno z pozdních sběrů, ale klidně si dá i vodku nebo kořalku.

Postava a konflikty kolem ní:
Je spíše bezkonfliktní typ. Vlastní chybu si dokáže přiznat jen v některých případech, kterých opravdu lituje. K ostatním z družiny se chová pěkně i když se snaží zaujmout místo "vůdce smečky".
K boji se staví spíše dobře než špatně. Nezabíjí není-li to potřeba. Pokud ji někdo v boji překvapí, tak nejdříve zjistí, kdo to je. Teprve potom se brání. Mimo to je to čarodějka, takže částečně dokáže vycítit jestli ji chce někdo zabít.
Porušit slovo, okrást přítele nebo zabít dítě či ženu... Jen kdyby to zachránilo životy mnoha dalších lidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Night Night | Web | 23. února 2008 v 13:39 | Reagovat

To je moc hezký popis postavy:)

2 Eilonwy Eilonwy | Web | 25. února 2008 v 18:25 | Reagovat

Night: Je to ten úplně prvotní, takže žádná sláva. Působí to hodně kýčovitě, ale i tak se to snad dá :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama